Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

Nakup telefona

Odgovorov v temi: 659

#1 Handball

Handball

Raziskovalec

• Members
  • 45 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 01:27

Mislim, da bi bil že čas, da bi na tem forumu imeli posebno temo, ki bi se glasila nakup telefona, kjer bi člani iskali informacije o svojem bodočem telefonu. Tak pristop se mi zdi najboljši, ker lahko za nazaj preberemo vse informacije namesto tega, da iščemo po temah.

Vsak, ki nakupuje nov telefon naj napiše:
- kje bi ga kupil (operater z vezavo, brez vezave, trgovina),
- koliko bi dal zanj,
- kakšne funkcije pričakuješ od njega,
- kako naj izgleda,
- katero podjetje je prioriteta.

No, da sedaj pomagate oz svetujete še meni. Januarja mi bo potekel aneks oz lahko 3 mesce pred potekom kupujem nove telefone. Aneks mi poteče pri Simobilu, tako da bi nov telefon kupil pri SImobilu in sicer, da je dokaj dobro funkcijsko založen (2MP kamera, MP3...), da ni prevelik. Izgled mi ni pomemben, zanj pa bi dal tam okrog 40.000 SIT. Sedaj pa prosim kaj mi svetujete.

#2 Gost__*

Gost__*
  • Guests

Objavljeno 27 december 2006 - 11:03

Glede na zahteve pomojem da bi ti Nokia N70 ustrezala.

#3 Kenny_men

Kenny_men

Gospod s kravato

• Members
  • 1 394 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:South Park ;)

Objavljeno 27 december 2006 - 11:07

Funkcijsko založen: Symbian telefoni so funkcijsko neomejeni (skoraj lahko tako rečemo)
Če vzameš Symbian telefon si na Nokii (vem, tudi drugi imajo Symbian - teh je bolj malo), MP3 tako ni več problem (pravtako MP4, DiVx,...), edino kar preostane je še kamera (že tudi težko najti pod 2 MP) in baterija seveda, od katere ne pričakuj preveč, kakšen dan, dva, mogoče še tri.

LP

#4 LIPI

LIPI

Mojster

• Members
  • 1 747 objav
  • Kraj:Ljubljana
  • Interesi:uffffff! ful stvari!

Objavljeno 27 december 2006 - 11:52

Poglej tudi SonyEricssone, mogoče V630 or something, drgač pa bi ti tudi jest reku, da vzemi Nokio s Symbianom.. :ok:

#5 Handball

Handball

Raziskovalec

• Members
  • 45 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 14:22

LIPI, koliko pa stane ta Nokia pri Simobilu? SE V630 mi je pa kar lep telefon, funkcijsko podoben W800i oz k750i, če se ne motim, le da je V630 veliko lepši.

#6 Tennessee Titan

Tennessee Titan

Spammer

• Members
  • 3 222 objav
  • Kraj:Ajdovščina

Objavljeno 27 december 2006 - 14:53

Handball, N70 ti ne priporočam, je zelo počasna pa še tipke so katastrofa. Resno, že samo da vpišeš številko rabiš doktorat tako so majhne in hitro se zatipkaš. :zvizg: Ima pa izredno lepo grafiko, še en minus pa je teža, po občutku bi rekel da je kar precej težja od ostalih.

#7 Handball

Handball

Raziskovalec

• Members
  • 45 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 14:55

latilen, če ima pa takšno tipkovnico je pa res ne bi želel imeti, ker napišem kar veliko sporočil na dan. Tako pa, da bi enega pisal več kot 5 minut mi pa tudi ne diši. Ima še kdo podobne slabe izkušnje kot latilen? Sedaj mi očitno ostane le V630, ki pa ima (preverjeno) dobro tipkovnico za SMSe.

#8 Antares88

Antares88

Gospod s kravato

• Members
  • 1 337 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 15:01

Jaz pa iščem Nokio, ki ima močne, kvalitetne zvočnike za zvonjenje. Za 6233 vem. Bi blo pa tudi fajn če ima SymbianOS. Za ceno se bom odločal pozneje, rad bi imel nek pregled teh telefonov zaenkrat.

#9 primozagar

primozagar

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav
  • Kraj:dolenska

Objavljeno 27 december 2006 - 15:36

Antares88, Jaz bi tudi teb priporočil N70 :zvizg: Zvočnik je ZAKON, res uredu zvok+ precej glasen :)

...glede tipk je pa tako...marsikdo se je že pritožil glede tipk, sam pa tega problema sploh nimam (mogoče prvih par dni) sedaj pa sem se popolnoma navadil, smsi mi ne delajo težav, sploh ne samo vpisovanje številk, mogoče je malo zahtevnejše igranje iger, sicer pa imamo še smerno tipko.... :ok:

P.SAntares88, drugač pe če si pripravljen odštei malo več ima pa po mojem daleč najboljše zvočnike nova N73 :bow:

#10 Handball

Handball

Raziskovalec

• Members
  • 45 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 15:45

primozagar, kolikor sem gledal smerno tipko tudi ta ni ravno kakovostna, mogoče celo premajhna za moje velike prste. Ali pač ne?

#11 primozagar

primozagar

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 15:48

kaj naj bi blo pa s smerno tipko narobe :) :zvizg: malo poglej kakega SE K750i :) ..no mogoče res ni za zlo velke prste, sam vseen zelo priročne...se mi zdi :)

#12 Handball

Handball

Raziskovalec

• Members
  • 45 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 16:05

Pri k750i je kot sem slišal smerna tipka zelo dobra oz praktična, dokler ne začne nagajat oz dokler se ne napraši znotraj. Pri tej Nokii sem pa slišal, pa tudi po sliki sodeč sem opazil, da so tipke majhne in preveč na tesno skupaj. Sedaj me pa le zanima, če te je to kaj motilo v praksi oz če si se in kolikokrat se ti je to že zgodilo, če se ti je?

#13 primozagar

primozagar

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 16:10

Js moram reč da nisem mel še nobenga problema s smerno tipko, ravno obratno...sm zlo zadovoljen z njo...(sm se tud pri nakupu izogibal takih joystickov kot so napr. pr K750) :) Je pa res, da nimam ravno največje "šape" :) ampak mislim da tudi teb smerna tipka nebi predstavljala ovire ;-)

#14 Handball

Handball

Raziskovalec

• Members
  • 45 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 16:13

Bom šel malo potestirat v SImobil center, da vidim, kako izgleda.
Verjetno me res ne bo tako motilo, če me pa bo, se pa pač ne bom odločil zanjo. Bom videl in vam povedal kako sem naredil.

Hvala za pomoč!

PS: Predlagam da damo na tole temo lepljivek, ker imam občutek, da bo še veliko ljudi kupovalo telefone, in ne vidim razloga zakaj bi odprl vsak svojo temo, pa še tule lahko prebere za nazaj vse, če jo boste dali pod lepljivek.

#15 primozagar

primozagar

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 16:17

Handball, najbolš res da greš probat (kak simobil na čopovi al pa Vodafone lab) :ok:

Drugač se pa tud jaz strinjam da bi bil tole lepljivek... :ok:

#16 Antares88

Antares88

Gospod s kravato

• Members
  • 1 337 objav

Objavljeno 27 december 2006 - 17:13

Ja nekaj časa sem bil res ogret za N70 potem za N73 samo mi ni glih preveč pametno dat toliko denarja za telefon. Trenutno so na tržišču bomba modeli in taki še prihajajo zato čakam, da se cene malo spustijo. Pa hvala za mnenje.

#17 arnika

arnika

Raziskovalec

• Members
  • 64 objav

Objavljeno 11 februar 2007 - 02:12

Res, N95 bo majka, ker naj bi imela čisto vse, pa še to vse skupaj lepo zapakirano. ampak ziher ne bo niti približno poceni.

trenutno ti je najboljša varianta po mojem mnenju n73 (če že res vztrajaš pri nokii), ker je bistveno boljše narejena kot n70 (recimo miniSD namesto RS-MMC), poleg tega je fotič soliden in lahko dejansko razviješ z njim posnete fotke, pa še najboljši fleš med vsemi telefoni kar sem jih videl ima (oz. nisem videl, ko je ena kolegica fotkala :-).

sicer pa bi ti skorajda bolj priporočal sony ericssona, recimo kakega walkmana, ker so pač malo boljši :-)

#18 primi_xxl

primi_xxl

Poročevalec

• Members
  • 633 objav

Objavljeno 11 februar 2007 - 21:53

Tudi jaz imam vprašanje:Pri Mobitelu mi je potekla pogodba,sedaj pa se nemorem odločiti kateri telefon bi kupil.zaželjeno je da ima predvajalnik MP3,razširitveno mesto za kartico.fotoaparat,bluetooth,po možnosti še radio in IR.
Cena naj bi bila do 30.000sit

#19 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 11 februar 2007 - 22:04

Svetujem ti nekaj izmed teh:
http://www.mobitel.s.../Nokia/5300.asp

http://www.mobitel.s.../Nokia/7390.asp

http://www.mobitel.s...csson/z610i.asp

#20 bambus

bambus

Spammer

• Members
  • 3 025 objav

Objavljeno 11 februar 2007 - 22:16

Kaj pa SE Z710i? Zaenkrat imam Nokio 6680, ampak bi raje presedlal na preklopni telefon.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov