Skoči na vsebino

IPB

Slika

Polaganje tlakovcev

Odgovorov v temi: 12

#1 KOLAC

KOLAC

Igračar

• Members
  • 138 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zasavje

Objavljeno 12 september 2008 - 21:07

Zanima me, če kdo ve ali pa kje bi našel cenik za polaganje tlakovcev. Pravzaprav me zanima samo cenik fugiranja, cenik polaganja tlakovcev sem že našel. Tako, če kdo ve na kateri spletni strabi bi to našel, bi mu bil zelo hvaležen, če bi napisal povezavo do te strani.

p.s. Prosim ne pisat "poglej na Google", saj sem 1 uro iskal cenik za fugiranje, toda nisem našel. Prosim, zadržite se takih komentarjev.

LP

#2 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 215 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 12 september 2008 - 21:28

Najbrž je v ceno polaganja všteto tudi fugiranje.

Drugače pa imaš cenik na spletni strani obrtne zbornice.

#3 ezra

ezra

Raziskovalec

• Members
  • 41 objav

Objavljeno 12 september 2008 - 21:30

fugiranje je po navadi sestavni del cene samega polaganja tlakovcev, tako da boš zelo težko dobil ceno samo fugiranja, mogoče bi ti kdo od polagalcev znal ocenit kolikšen del cene ja samo fugiranje. Tako je moje mnenje. lp

#4 azislo

azislo

Mojster

• Members
  • 1 706 objav

Objavljeno 12 september 2008 - 22:07

Fugiranje ? Če je to le metanje mivke po tlakovcih in potem z metlo levo-desno potem pa tudi ne vem zakaj bi rabil svoj cenik. Vsaj tako smo mi "fugirali" :mrgreen:

Če pa to misliš zalivanje tlakovcev ob strani pa je se mi zdi da ni glih potrebno, pa še dokaj grdo zgleda, najboljše je da maš štirikotne tlakovce in lepo odrezane do roba, pa zgleda res dobro ..

#5 abruzii™

abruzii™

RN - ata Štrumf

• Organizatorji tekmovanj
  • 5 065 objav
  • Kraj:اشعر بالسعادة لانني كنت هناك...

Objavljeno 12 september 2008 - 23:35

KOLAC, meni ni jasno kaj misliš s tem; fugiranje tlakovcev? Saj to niso ploščice! Sam sem doma položil celo dvorišče tlakovcev in še pri kakšnem kolegu. Preden položiš tlakovce vse dobro pošpricaš z Bum Efectom, in potem samo pometeš drobni pesek ali mivko. Res pa da, ko smo polagali granitne kocke smo jih zalili (fugirali); to pa je cementno mleko (cement, malo mivke in voda) in smo vse skupaj zlili v "kanto" za zalivanje rož in med kocke ulili to, že prej omenjeno cementno mleko. Pa brez zamere; če pa to ne moreš sam naredit, potem pa ne vem.

#6 klukc

klukc

Iznajdljivec

• Members
  • 906 objav

Objavljeno 12 september 2008 - 23:39

KOLAC, iz lastnih izkušenj ti povem da se za fugiranje tlakovcev bolje obnese kremenčev pesek kot pa mivka, čeprav je tudi ta vredu. Drugače pa kot so že drugi napisali; boš pa ja znal metlo v roke prijet in pomesti pesek v fuge. Če so pa zato druge ovire ( recimo invalidnost) pa najbolje narediš da rečeš komu od znancev ali prijateljev, boš najcenej prišel skozi.
lp

#7 filko

filko

Pomagač

• Members
  • 443 objav
  • Kraj:Murska Sobota

Objavljeno 13 september 2008 - 19:17

seveda, fugira se z peskom in metlo. Dobro je pa če prepustiš delo strokovnjakom oz. da ne greš polagat sam.

#8 D.J.ANDY

D.J.ANDY

Govorec

• Members
  • 2 955 objav
  • Kraj:TREBNJE - (dream town)
  • Interesi:glej poklic

Objavljeno 13 september 2008 - 19:56

filko, no, ja - to ravno ni neko delo za strokovanjaka, je pa res, da če nimaš vsaj osnovnih gradbenih sposobnosti, da je to potem kar zahtevno opravilo. Če ne drugega, je problem narediti kolikortoliko ravno površino. Ker mi smo, ko sem še delal v gradbeništvu, najprej betonirani tla, potem malo peska, potem šele tlakovci. In na ta način so bili sami tlakovci najmanjši problem - da o fugiranju in igranju z metlo sploh ne govorim.

#9 klukc

klukc

Iznajdljivec

• Members
  • 906 objav

Objavljeno 13 september 2008 - 21:07

No ja, jaz sem jih sam položil skoraj 90 kvadratov v slabem tednu in to ne na beton, ampak na 40cm gramoza in še dodatnih 5cm finega peska. Malo se potrudiš pa gre!!!
Nisem našel boljše slike.
Objavljena slika

#10 bimbam

bimbam

Gospod s kravato

• Members
  • 1 266 objav

Objavljeno 14 september 2008 - 10:42

KOLAC, če imaš že zbita tla in pripravljena za polaganje potem se ti ne izplača, da bi nekoga najemal. Delo samo res ni težko, razen mogoče potem ko je treba polniti ob robniku! Fugiranje pa kremenčev pesek ali mivko, zmetlo lepo malo pometeš in to je to!

#11 Boris Rezenak

Boris Rezenak

nOObie

• Members
  • 16 objav

Objavljeno 26 julij 2017 - 10:53

Lahko pa se tudi enostavno raje obrneš na kakšne strokovnjake, ki kvalitetno opravijo polaganje tlakovcev. Priporočam lahko http://www.libelagro...kovcev-na-beton , za moje pojme dokaj ugodno in tlakovci še vedno držijo kot na začetku ...S tem si prihraniš skrbi in čas, res pa da bo potem zaradi tega denarnica malenkost prikrajšana. 

#12 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 316 objav
  • Kraj:http://www.racunalniske-novice.com/forum/uploads/profile/photo-65298.jpg

Objavljeno 26 februar 2020 - 10:07

Hehe, I feel u... Here u go: cene za polaganje tlakovcev

#13 bonbon242019

bonbon242019

Sufler

• Members
  • 208 objav

Objavljeno 21 januar 2021 - 11:37

I am really happy to find this website finally. Activities really informative and meaningful, Thanks for the article and effort! Please continue to share more like a blog. I have now saved it to my bookmarks so I can stay in touch with you. mapquest driving directions

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov