Skoči na vsebino

IPB

Slika

Html 5 In Css 3

novo HTML 5 new

Odgovorov v temi: 20

#1 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 14 marec 2012 - 19:19

Lepo pozdravljeni ravnokar gledam malo po internetu in se učim novega jezika to je HTML 5 pri tem me pa zanima kako se vam zdi ?. Meni se zdi, kar vredu čeprav nevem še kakšne so vse prednosti. Doctype vidim, da je krajši in še UTF podatki ti ni treba toliko "napisati".

Sam HTML 5 prihaja čez tri leta. Tukaj lahko točno vidiš koliko let,dni itd... : http://ishtml5readyyet.com/ Sam se pa veselim, da je nekaj novega. To pomeni, da novi CSS tudi pride.?

Sedaj pa brž na delo, da vidim kaj je še kaj novega.

Kako se pa vam zdi HTML 5?
Objavljena slika

Za vse tiste, ki vas zanima izdelovanje spletnih strani za začetnike do profesionalca: http://www.racunalni...s-za-zacetnike/

Lep pozdrav

#2 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 14 marec 2012 - 19:33

CSS pa pride trojka ja, samo pomoje bo v splošnu uporabi šele v roku kakih 10 let.

#3 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 15 marec 2012 - 09:26

Zeankrat je CSS3 delovni osnutek oz. priporočene stvari...

Smo imeli HTML5 in CSS3 na faksu...
HTML5 ma dosti izboljšav za integracijo večpredstavnosti...

#4 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 15 marec 2012 - 10:18

Predvsem je fajn pri html5, da lahko definiraš povsem svoje značke... Meni se zdi fajn napredek, predvsem v kombinaciji z JS lahko narediš praktično vse kar lahko sedaj delaš v flashu!

#5 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 15 marec 2012 - 14:45

Zanimivo res :) . Sem videl že neke igre narejene samo s HTML 5 !! in so res odlične. ;)

#6 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 15 marec 2012 - 14:55

Ja, jaz tudi komaj čakam HTML5 in CSS3, samo kaj ko sedaj brskalniki ne podpirajo vsega. We just have to wait...

#7 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav

Objavljeno 15 marec 2012 - 18:15

Alo gospodje ;) . Nekaj me zanima, če delaš s tem HTML 5 ali lahko še s HTML 4 in s tem delaš, da to vse združiš ? Ali ni mogoče, da bi z obema delal ?

Hvala

Lep pozdrav

#8 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 15 marec 2012 - 18:21

Kolikor sem jaz delal in probaval, HTML5 povsem lepo prabavla tage HTML4, tako da načeloma ne bi smel imet problemov... Sem pa na blogu enkrat zapisal o značkah, katero so bile do takrat nove in katere so odstranjene - http://n3jc.com/racu...-tagi-v-html-5/

#9 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 16 marec 2012 - 07:59

Ja, jaz tudi komaj čakam HTML5 in CSS3, samo kaj ko sedaj brskalniki ne podpirajo vsega. We just have to wait...

Ali pa ne več uporabljat IE, pa bo. :P
Ostali brskalniki več ali manj že podpirajo skorajda vse funkcionalnosti CSS3 in HTML5.
Tukaj je zanimiv prikaz podprtosti CSS3 in HTML5:
http://www.findmebyip.com/litmus/
Se lepo vidi kako nam web developerjem greni življenje M$ z njegovim preljubim outdatanim IE, z katerim posiljujejo vsak laptop z prednaloženim Winblows. Potem pa zakaj sem proti M$. :whistle2:

#10 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav

Objavljeno 16 marec 2012 - 10:34

Jap je tudi on povedal na tutorialih, da je čisto outdate :D Sam sovražim Internet Explorer. Veš ali ga lahko sedaj zbrišeš, ker ko je bil včasih ko sem imel še XP, ga nisem mogel zbrisati :o...

#11 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 16 marec 2012 - 11:19

Ja, IE pride vedno vsaj nekaj mesecev prepozno že ko je nova različica... s posodobitvami je pa itak problem da groza... zato pa je toliko ljudi na starih različicah... če bi bili vsi na 9 bi blo veliko manj težav... ampak čez eno leto ali pa dve, bo a 9ka spet preveč za vsemi.. Mogoče bi se Microsoft umaknil s tega področja... čeprav majo tako velik % :hmm:

#12 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 16 marec 2012 - 12:12

...
Se lepo vidi kako nam web developerjem greni življenje M$ z njegovim preljubim outdatanim IE, z katerim posiljujejo vsak laptop z prednaloženim Winblows. Potem pa zakaj sem proti M$. :whistle2:

Glede na to, kje in kaj delaš, bi od tebe pričakoval, da veš, da se napiše Windows in MS, ne pa tako kot si ti! Ah ti Linux fani... :whistle:

Sicer pa ja, se tudi jaz strinjam, da bi moral MS malo pospešiti razvoj in se držati standardov, ne pa kar nekaj po svoje.

#13 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 16 marec 2012 - 13:13

Glede na to, kje in kaj delaš, bi od tebe pričakoval, da veš, da se napiše Windows in MS, ne pa tako kot si ti! Ah ti Linux fani... :whistle:

Delo je delo.
Moje privatno mišlenje mi ne ovira dela in svojega mišlenja ne mislim spremeniti. Windows=Winblows, MS=M$. Zatiskaš si oči kolikor hočeš, tako je. Edino slabše za tebe da ne vidiš kaj se dejansko dogaja okrog M$.
Že sam "browser war" ti lahko predstavi problem kot je.
Verjetno se oba strinjava da je IE čisti običen odpadek ki ni vreden 0,5€.
In kaj dela M$? Ta svoj preljubi predpotopni browser ki ne podpira ničesar novega lepo posiljuje v svoj ohinspljoh Winblows OS. Jaz in ti in nama podobni še veva da se zlahka namesti drug browser ki te zadeve podpira, kaj pa neka mamka ki komaj ve računalnik ugasniti in poiskati 24ur?
In potem zaradi takšnih uporabnikov in M$ monopola, moramo web developerji pisati dvojno kodo in namesto CSS3 še vedno za vsako bolj "napredno" zadevo uporabljati slike in ostale zastarele metode da se nek problem reši na IE.
Kljub temu da se sedaj po namestitvi odpre "Morate izbrati pomembno odločitev" in potem nekaj browserjev nametanih, jih večina to lepo samo zapre.

In ne, nisem Linux fan, čeprav ga preferiram nad Winblows in vsekakor nad MacOS, kakor tudi ga uporabljam za vsakodnevna opravila. Če bi M$ malo spremenil svojo politiko bi pa tudi moje mnenje o njih bilo drugačno in seveda tudi nekoliko popravil svoje OSe, ne more ti WebServer zrušit celotnega OSa, ker to je tako kot da bi ti počila rezervna guma in avto več ne bi deloval...
Do takrat dokler bo pa M$ politika takšna kot je in njihovi overpriced "izdelki" takšni kot so, pa bo zame Microsoft vedno Micro$oft.

In ko izdelke mislim:
- SQL, nič boljši kot kak PostgreSQL in seveda čist M$-way, drag kot žafran
- Njihov preljubi Exchange, spet drag kot žafran, posebaj če prišteješ še user licence...
- Winblows Server, ne boš verjel, spet drag kot žafran in kot že omenjeno, zrušijo ga tako majhne zadeve, katerega niti v najhujši nočni mori ne bi smele
in še kaj se najde.

Pa seveda da ne omenimo njihove "oh-so-easy" konfiguracije. Katera je preprosta. Dokler se gre za preproste stvari, ko pa je treba nastaviti nekaj malo težjega, pa je potrebna že cela znanost.

Pa le poglej tisti zgornji link ki sem ga podatl, boš kar presenečen koliko tvoj preljubi M$ stvari NE podpira kar se tiče CSS3 in HTML5...
Po domače, glavce so razvile orodja ki nam web developerjem in web designerjem precej olajšata živlenje, M$ pa nam to olajšano živlenje greni, da še posebaj za njih moramo razvijati zadeve.

P.S: da sva si na jasnem, nisem nepismen in vem kako se napiše pravilno.

Mogoče bi se Microsoft umaknil s tega področja... čeprav majo tako velik %

M$ ima velik tržni delež z browserjem ravno zaradi tega. Ker je folk ki ne ve uporabljati računalnika kot se spodobi posiljen z njihovim browserjem.

In seveda ker imajo veliko izbiro operacijskih sistemov ob nakupu računalnika ki ni blazno precenjen(da, Mac)

Potem pa M$ jokca nad OSS in kršenjem njihovih patentov in ne vem kaj še vse.

#14 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 16 marec 2012 - 13:57

Mene pa niti ne ovira, če ne podpira CSS3, pač je stran bolj oglata za tiste, ki nimajo bolj naprednih brskalnikov.
Važna je oblika in da je čitljivo, če želiš imeti pa bolj fancy si pa posodobi brskalnik

#15 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 16 marec 2012 - 14:16

@xfirestorm: Uff, si se pa razpisal :) saj nisem mislil kaj užaliti ali kaj, amapk tako, bolj za hec. Se pa popolnoma strinjam s tabo, da bi lahko MS začel upoštevati standarde. In tudi sam vem, iz prve roke, kako je bilo, ko sem moral spremeniti in spreminjati kodo, če sem želel, da dela tudi na IE.
Pomoje pa nebi bil problem, če bi lkjudje vedeli, da je to napaka IE. Ljudje mislijo, da kaj pa je to za ena razdrta spletna stran, na kateri nič ne dela.

#16 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 16 marec 2012 - 14:27

Mene pa niti ne ovira, če ne podpira CSS3, pač je stran bolj oglata za tiste, ki nimajo bolj naprednih brskalnikov.
Važna je oblika in da je čitljivo, če želiš imeti pa bolj fancy si pa posodobi brskalnik

Pri večini stvareh je tako ja... kakšen tag pa zna vse skupaj tudi malo razmetati - predvsem v IE in potem rabiš za IE pisat še dodaten css, katerega na konc včasih pride skoraj toliko kot originalnega :)

#17 gapi_pro

gapi_pro

Govorec

• Members
  • 2 191 objav
  • Kraj:Dream place

Objavljeno 17 marec 2012 - 12:01

Uporabiš c-css in pride overheada zelo malo =)

#18 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 19 marec 2012 - 14:30

Zastarel link... Glede na to, da je FF 11 že zunaj...

#19 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav

Objavljeno 26 avgust 2012 - 19:26

Slišal sem, da se še, kar kregajo glede tega kakšna koda naj bo, kot standard. Mogoče kdo ve kdaj naj bi HTML5 in CSS 3 uradno ven prišla ?.

Lep pozdrav

#20 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 26 avgust 2012 - 20:16

HTML 5 pred letom 2014 ne bo zunaj kot standard baje... CSS3 pa imaš določene ukaze, katere podpirajo že vsi (posodobljeni!) brskalniki in nekatere še nihče ;)

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: novo, HTML 5, new

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov