Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

Css Postavitev

CSS

Odgovorov v temi: 7

#1 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 21 marec 2012 - 22:16

Živjo!. Res imam problem, da je šola in, da preprosto velikokrat pozabim kaj ali pa se še nisem dobro naučil. Sedaj me heca, da velikokrat nevem kako postaviti element na neko mesto. Marging... in to me zelo heca, ker neznam dobro in še tisto position: absolute, relative, static... Mogoče kdo ve za kakšen dober tutorial ?

Lep pozdrav

No še tukaj bi vprašal. Rad bi si kupil kakšno knjigo v CSS-ju, da jo imam ob poti, če kam grem in tudi za doma. Sedaj me zanima katere knjige priporočate ?.

Hvala

#2 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 22 marec 2012 - 09:04

lahko uporabiš float ali left ali right in potem margin ali pa padding, da ga uvrstiš.
Position absolute pomeni, da gre postavitev omenjenega elementa čist od vrha in dol,
relative pa glede na prejšni element,
static je pa že po default-u tako da načeloma te vrednosti ne rabiš uporabit...

#3 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 22 marec 2012 - 09:14

Margin je zgolj odmik od neke pozicije, razen če je ta elemen zraven nekega float elementa, potem ta margin lahko uide pod floatan element.

Absolutna pozicija pomeni odmik od prvega elementa ki ni static(torej je relative ali tudi absolute), če takega elementa ni, se odmik naredi glede na <html>.
Relativna pozicija pa je odmik od originalne pozicije elementa.
Static je pa default nastavitev, vsi elementi so static.
Fixed je pa pozicija glede na okno brskalnika in vedno ostane na takšni poziciji ki jo določiš, ne glede na scroll.

#4 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 22 marec 2012 - 13:27

Hvala vam za odgovore. Malo bolj slabo si predstavljam vse to. Ampak bo že nekako šlo. ;).

#5 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 22 marec 2012 - 15:21

Pozabil dodati.
margin in position:relative sta precej podobna, le da margin bo posledično premaknil tudi druge elemente, medtem ko jih position:relative ne bo.

#6 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav

Objavljeno 25 marec 2012 - 10:56

Bi lahko še nekaj vprašal. Imam sedaj problem, da sem pozabil kako naj vse te DIV poziconiram na sredino ? ... Sem že enkrat vprašal pa nenajdem :o

Evo sem že pogruntal s tem margin-left: auto; in margin-right. Ampak še nekaj me zanima sedaj imam takšen rob narejen kako bi lahko bil brez njega (nekakšen odmik od zgoraj )

Evo ;) Tudi to sem pogruntal.

#7 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 25 marec 2012 - 13:22

lahjko pa tuidi probaš:
margin: 0 auto;

#8 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav

Objavljeno 26 marec 2012 - 16:59

Če koga zanima mi je zelo pomagal tale videposnetek, ki ti lepo pokaže ;) Link:

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: CSS

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov