Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

Cpu Fan Is Not Installed!

Odgovorov v temi: 4

#1 Damir Besa

Damir Besa

nOObie

• Members
  • 5 objav

Objavljeno 12 januar 2013 - 19:30

Na računalniku imam napako, in sicer mi na samem začetku, preden začne windowse loadat, mi javi napako CPU FAN NOT INSTALLED, in 4 krat hitro spusti zvok( 4x pip). Hladilnik procesorja pa se vseeno vrti in ob zahtevnejših procesih tudi pospeši.

Probal sem pa različne variante to popraviti:

- zamenjal drugi ventilator 3 različne sem dajal

- zamenjal priklope za ventilator na matični plošči, enga mam med cpujem in ramom, in enga pod cpeujem.

- čistil sem ga, pol sem pa obupal

Tako da se vam zdej obračam, če imaste kake nasvete.

Matična plošča pa je msi 7060 ver 1

#2 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 12 januar 2013 - 20:13

Resetiraj BIOS. Potem pa preveri, le slučajno ni RAM zanič. Preveri vsakega posebej. Sicer pa poglej v navodila, kaj pomenijo 4 piski. Poglej pod "Beep Codes" ali nekaj takega. 

#3 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 13 januar 2013 - 07:48

Ali imaš res hladilnik CPU-ja priključen na CPU FAN ali je priključen na kakšen CHASIS FAN ali kam drugam??

#4 Damir Besa

Damir Besa

nOObie

• Members
  • 5 objav

Objavljeno 24 februar 2013 - 16:48

evo zdej sem ga pa spet začel popravljati!!

tko je zdej prej ko sem imel na priključku cpu fan, mi se je procesor pregrel na 80 C in ni hotel čez 900 vrtljajev na minuto pospešit
Potem sem pa priklopil na priključek sist fun, tm pa je normalno hladilo in zdej mi drži temperaturo cca 50 C, hladilnik se pa vrti tm okoli 2500 vrt/min
No imam pa še zmeraj napako to, da mi ob vklopu računalnika javi isto napako!! Iskal sem v bios-ah da bi to opozorilo izklopil sam ne dobim!

Drugač pa matična je ms 7069 ver 1
Imam sam eno režo rama zapolnjeno ddr1
ter laufajo narmalno windowsi gor  

#5 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 25 februar 2013 - 15:59

Na CPU fan mora biti nekaj priključeno, drugače ti bo vedno javil to napako. Nevem zakaj bi opozorila izklapljal...

Preveri mogoče kako imaš nastavljeno v BIOSih glede hlajenja, monitoring ventilatorjev in če lahko spremeniš kako se bodo vrteli.

V najslabšem primeru dodaj v kišto še en ventilator, ki bo skrbel za kroženje zraka in ga namesti na cpu fan...

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov