Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

3-Pinski Razdelilec

Odgovorov v temi: 3

#1 Drummer Galcek

Drummer Galcek

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 03 januar 2015 - 00:36

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in imam eno vprašanje, ki ga nisem našel drugje na forumu.

Na matični plošči mam en prost 3-pinski konektor za ventilator, namontiral pa bi rad 2 ventilatorja. A bo zadeva delovala, če iz konektorja potegnem razdelilec in priklopim dva ventilatorja na en konektor na matični? Verjetno bo potem delovalo tko, da bo matična nadzirala hitrost vrtenja in bo za oba ventilatorja pač ista, glede na to da bosta na istem konektorju?

Hvala za pomoč in lp

Gal

EDIT: Stvar je v tem:

Matična: Intel DG45ID

Procesor: Intel Core 2 Duo 3GHz

Ram: 4Gb DDR2

Grafično sem mel prej integrirano Express Chipset G45 pa sem obupal nad igrami in sem zdej začasno dal not nvidia geforce 8800gt 512mb. In najprej ni nadziral ventilatorja, ves čas je bil na 30% in se mi je pregrela parkrat predn sm to ugotovil. Pol sm z MSI afterburnerjem nastavu lepo tisto krivuljo. ampak tut brez obremenitve pr polnem ventilatorju zadeva dosega okol 55°C. Pod obrementivijo pa do 85..in seveda ni dobr, poleg tega se tut procesor segreva od tega vročga zraka. no zato bi rad na sprednjo stranico namonteru 2 ventilatorja, ki bi vlekla zrak noter, usemrjena bosta proti spodnji strani grafične, da bo mela lepo svež, dokaj hladen zrak..cpu mislm da se bo znajdu, bo dobil delež od teh dveh ventilatorjev. Ven gre pa prek ventilatorja v napajalniku zadaj zgoraj.

Mislite, da bo ok?

Aja..pa grafično bom čimprej zamenjal za vsaj neko 2gb zadevo. Kaj kej priporočate (farming simulator 2015, omsi bus simulator, euro truck simulator 2..dost grafično zahtevne zadeve..)?

Če slučajno še ne bo financ za novo grafično, bom pa vsaj odpru to in zamenju termalne trakce in pasto, mislm, da bi se moral kej poznat.

Hvala za pomoč :)

lp Gal

#2 Franc

Franc

nOObie

• Members
  • 2 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 04 januar 2015 - 15:34

Pozdravljeni!

lahko pa nabaviš regulator obratov ki je neodvisen od matične ,pa reguliraš sam 

Ta je malo dražji za šest ventilatorjev

https://www.mimovrst...irazor?v=723113

cenejši samo za tri ventilatorje

https://www.mimovrst...c-06bk?v=636950

Vse priklopiš na molex (4 pinski ) priključek.

Imam nekaj podobnega pa lepo deluje  z 4 ventilatorji  (2 na en +1+1)

LP 

#3 Drummer Galcek

Drummer Galcek

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 04 januar 2015 - 22:51

Tudi to sem že gledal, ja, hvala! A matična ne regulira ok? Je bolš, če mam tak regulator in reguliram sam?

Hvala in LP

#4 Franc

Franc

nOObie

• Members
  • 2 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 05 januar 2015 - 15:33

Meni regulator avtomatsko poveča obrate in obenem hlajenje.

Odvisno od nastavitev minimalne in max temperature.

Meni je boljši ta način ,ker imaš v računalniku nameščenih več senzorjev temperature,za vsak ventilator svoj senzor .

ti so priloženi pri regulatorju pa jih lahko priklopiš ali pa ne,lahko pa jih postaviš na najbolj vroče mesto ,tako da hitro zaznajo dvig temperature in zaženejo ventilatorje.

LP

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov