Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

Odpoved Grafike - Hp Pavilion Dv7-4150Em

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 5

#1 Faganel S

Faganel S

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 30 april 2016 - 11:59

Pozdravljeni,

po delu na računalniku sem računalnik dal v stanje mirovanja. Čez nekaj časa sem hotel nadaljevati z delom ampak sem naletel na težavo. Računalnik se je sicer prižgal, ampak zaslon se pa ni, bil je črn. Peljal sem ga na servis, kjer mi je serviser povedal, da je odpovedala grafična kartica ter, da se cenovno ne izplača popravljati računalnika, namreč moral bi kupit novo matično ploščo, ker je grafična kartica integrirana na matično ploščo.

Slišal pa sem, da je mogoče grafično tudi popravit in me sedaj zanima, če je kdo tukaj, ki se ukvarja s tem in bi bil pripravljen pomagat?

Za vse informacije se že vnaprej zahvaljujem!

#2 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 30 april 2016 - 20:34

Bi se bolj strinjal s serviserjem da se popravilo ne splaca.
Na tvojem mestu bi samo doublecheckal ce je resno graficna kriva s tem da bi poskusil priklop na zunanji monitor.

Si preprican da je integrirana? Daj prenosnik odpri in preveri ce vidis http://static.bootic...eon-hd-5650.jpg .
Ce je locena, lahko preko ebaya narocis neko delujoco za relativno nizko ceno, ce je pa integrirana pa zal nisem zasledil nobene maticne plosce ki bi sla v tvoj prenosni racunalnik.

Popravilo oz. zamenjava graficne kartice je naceloma mozna ampak cenovno gledano bi se ti bolj splacalo kupiti kaksen refurbish prenosnik.

#3 Faganel S

Faganel S

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 01 maj 2016 - 14:34

Bi se bolj strinjal s serviserjem da se popravilo ne splaca.
Na tvojem mestu bi samo doublecheckal ce je resno graficna kriva s tem da bi poskusil priklop na zunanji monitor.

Si preprican da je integrirana? Daj prenosnik odpri in preveri ce vidis http://static.bootic...eon-hd-5650.jpg .
Ce je locena, lahko preko ebaya narocis neko delujoco za relativno nizko ceno, ce je pa integrirana pa zal nisem zasledil nobene maticne plosce ki bi sla v tvoj prenosni racunalnik.

Popravilo oz. zamenjava graficne kartice je naceloma mozna ampak cenovno gledano bi se ti bolj splacalo kupiti kaksen refurbish prenosnik.

Hmm .. Nisem 100% prepričan.

Dodal sem sliko spodaj.

Pripete datoteke

#4 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 01 maj 2016 - 15:35

Zgleda je integrirana. Na zunanjem ekranu ni nic reakcije ne? (Da ni mogoce sel ekran ali inverter)

Na ebayu sem nasel 2 podobne plosce brez procesorja ampak so izven EU + nad 150 EUR (ce ne upostevas carine in ddv).
Najbolj bi ti priporocal da prodas delujoce dele, lahko mogoce edino zacasno poskusim z reflowom ce bo delovalo.
Reflow ponavadi pomaga se dobiti par mesecev zivljenja, ce imas sreco ampak odsvetujem.

#5 Faganel S

Faganel S

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 01 maj 2016 - 16:14

Zgleda je integrirana. Na zunanjem ekranu ni nic reakcije ne? (Da ni mogoce sel ekran ali inverter)

Na ebayu sem nasel 2 podobne plosce brez procesorja ampak so izven EU + nad 150 EUR (ce ne upostevas carine in ddv).
Najbolj bi ti priporocal da prodas delujoce dele, lahko mogoce edino zacasno poskusim z reflowom ce bo delovalo.
Reflow ponavadi pomaga se dobiti par mesecev zivljenja, ce imas sreco ampak odsvetujem.

Sem poskusil priklopit na zunanji ekran, ampak ni učinka.

#6 bonbon242019

bonbon242019

Sufler

• Members
  • 216 objav

Objavljeno 20 maj 2021 - 09:07

I am really happy to have found this site at last. Really informative and meaningful activities, Thanks for the post and effort! Please continue to share more as a blog. I have now saved it to my bookmarks so I can keep in touch with you. paper io 2

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov