Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

Kako Narediti Program

KNP

Odgovorov v temi: 12

#1 upoi6767

upoi6767

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 26 maj 2017 - 23:24

Zdravo,

jaz pa imam eno vprašanje in sicer kako bi naredil program za katerega uporaba je malo smešna.

Rad bi napisal program pri katerem bom lahko izbral eno sodo število naprimer 8 in program bi mi naključno izbral številke za skupaj (npr. 2in6, 5in1 3in7). 

Najprej bi napisal nekaj ekip (ni določeno število), program bi si jih zapomnil (jih shranil na disk, da jih nebi rabil za vsak zagon programa na novo zapisovati) in jaz bi si izbral neko sodo število in program bi mi naključno dal po dve in dve števili skupaj tako, da bi lahko imel narejene ekipe za tekme.

Program bi imel za Fifo saj jo igram z prijateljem in vedno ista težava pri delanju ekip.

Kako bi napisal program ne vem saj še nisem vešč v programiranju če bi mi lahko kdo kako pomagal in mi malo razložil zakaj kakšna koda.

Niti tega ne vem s katerim jezikom bi ta program napisal koliko sem že bral na različnih forumih je C++ najboljši za začetek ampak ne vem, če bi lahko napisal tako kodo.

Na koncu bi pa zgledalo nekako tako kot je prikazana slika pred to sliko bi pa moral kot sem že napisal vstaviti neko število in ko bi prvič uporabil program, da bi moral vpisati neomejeno število ekip oz. koliko želim in da bi to lahko spreminjal vendar ne za vsak zagon programa (da bi se ekipe shranile v program na disk in ne v ram).

fifa.jpg

Lep pozdrav

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 083 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 29 maj 2017 - 07:24

Za silo bi lahko uporabil tole: https://www.jamestea...team-generator/

Sam ni najbolje spisan, ker ti dejansko lahko naredi team z 0 igralci (Npr... nastaviš da rabiš 3 teame, in vpišeš 3 ljudi, program pa namesto po 1 v vsak team, da v en team 2, v drugega enega, v tretjega pa nobenga, lol)

Če programirati še ne znaš, tole definitivno ne bo enostavno iz nule naredit. Jaz bi svetoval za začetek kar kocko pa papir. Dobiš tudi 8, 10, 20 stranske kocke. 

#3 upoi6767

upoi6767

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 29 maj 2017 - 19:42

Ok, ampak kako bi se pa lahko naučil programirat na začetku.

#4 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 083 objav

Objavljeno 30 maj 2017 - 07:36

knjige, tutoriali na internetu.. to bo verjetno najbolj. Najprej seveda čiste osnove. Jaz če kaj rabim ponavadi potem malce pogooglam za specifičnim problemom.

Pač programa kot si si zamislil verjetno ne boš našel. Bi pa verjetno našel navodila kako -narediti random izbor; -kako shraniti izbor v datoteko; -kako narediti gledljiv izpis,....

c, c++ verjetno ne bo slaba izbira za začetnika

#5 hidro889

hidro889

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 30 maj 2017 - 07:59

v c++ se da narest, in mislim da je za začetnike še najbolj fini jezik . :) 

#6 upoi6767

upoi6767

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 30 maj 2017 - 18:44

Hvala, sem si sposodil C++ knjigo približno 3 tedne nazaj pa se mi ni zdela zanimiva pa sem mislil, če je kaj krajšega in da bi se hitreje naučil.

#7 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 083 objav

Objavljeno 01 junij 2017 - 07:11

Žal programiranje je več ali manj dolgočasno opravilo.*

Jaz osebno sem po izobrazbi programer, ampak delam kot tehnik in programiranja nimam (če ne štejem kake batch datoteke občasno).

*To je moje osebno mnenje. Verjamem, da obstajajo programerji, ki z navdušenjem ustvarjajo.

P.S.: Če sam ne znaš, seveda lahko daš program komu delat. Na kakem Odesk, freelance bi verjetno že za majhen denar najdu koga, ki ti to naredi za malo malco.

#8 upoi6767

upoi6767

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 03 junij 2017 - 16:06

Hvala potem pa upam da nisem naredil napake ko sem se vpisal v računalniško šolo (tehnik računalništva)

#9 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 083 objav

Objavljeno 05 junij 2017 - 14:37

Ne, to definitivno ne. Sam prvo leto še ne pričakuj, da boš programe stresal iz rokava.

Oziroma boš ampak une v stilu: Print "Hello world"

Ne vem pa koliko imaš programiranja kot tehnik računalništva. Te smeri mi nismo imeli takrat....

#10 Matic Muri

Matic Muri

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 17 december 2017 - 16:17

Tudi sam sem se letos vpisal v program tehnika računalništva in odkrito povedano nisem razočaran! Sicer večina srednjih šol smeri tehnika računalništva začne tko 'zares' programirati šele v tretjem letniku, mi smo začeli že v prvem in sicer smo začeli s Pythonom (imamo tudi HTML in CSS ampak to je dosti lažje)

#11 zgubar

zgubar

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 29 december 2017 - 13:12

če ti v 7. mesecih še ni uspelo, potem lahko, čisto enostavno, v Excelu uporabiš dve koloni. V prvo ("A") napiši ekipe v drugo ("B") pa "=RAND()", nato sortiraš po B stolpcu in rečeš da so pari 1 in 2, 3 in 4, 5 in 6, itd...
ko boš hotel nove pare samo ponovno sortiraš

#12 cocacola899h

cocacola899h

Raziskovalec

• Members
  • 70 objav

Objavljeno 28 december 2020 - 05:56

Thanks for letting us know this important information. I am waiting for new news from you.

among us 2

#13 bonbon242019

bonbon242019

Sufler

• Members
  • 216 objav

Objavljeno 07 avgust 2021 - 09:27

Raise awareness about isolation and self-isolation when returning from epidemic areas to limit the spread of covid-19 to the community. mapquest driving directions

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov