Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

Tuja Gesla Na Google

Odgovorov v temi: 3

#1 Mitja Bartolme

Mitja Bartolme

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 06 avgust 2017 - 14:39

Pozdravljeni,

sem popolnoma nov na tem forumu in me zanima sledeče:

- pred kratkim sem se hotel prijaviti na spletni strani partisa. Ko sem kliknil v okence da bi vpisal up. ime mi je avtomatsko ponudilo moje in od neznanca in sicer Emir Bajrektarevič (emirbajrektarevic81@gmail.com). 

- danes sem si želel ogledati facebook stran nekega kluba in ko sem kliknil na to stran mi je facebook ponudil, da se prijavim kot Emir Bajrektarevič. Facebookova spletna stran mi je avtomatsko ponudila zgoraj navedeni mail in avtomatsko že vpisano geslo (nevidno, samo pike). Kliknil sem, da naj me poveže in dejansko sem dostopil do tega računa.

Ali kdo ve v čem je fora???  Kako in zakaj mi ponuja gesal in maile tega človeka. Sam ga ne poznam, po ogledu njegovega profila pa domnevam, da ni drž. Slovenije.

#2 vnemanic

vnemanic

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 06 avgust 2017 - 17:24

pozdravljen. o vdiranju v račune sicer ne vem veliko je pa po mojem mnenju malo verjetno da so ti vdrli v računalnik na daljavo. kaj če ti je kakšen prijatelj brskal po računalniku in naredil brezvezni profil? po moje najverjetnejša teorija lahko pa da se čisto motim :)

#3 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 110 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 06 avgust 2017 - 17:59

Dodam lahko nekaj o zdravljenju.
V sistemu Windows 8.1 in 10 lahko na Nadzorni plošči → Upravitelj poverilnic / Spletne poverilnice pogledamo uporabniška imena in gesla, ki se nanašajo na brskalnika IE in Edge. Lahko jih odstranimo.

Tuja gesla na Google? Google recimo fura brskalnik Krom. V brskalniku Krom lahko v dodatnih nastavitvah / Upravljanje gesel pogledamo shranjena gesla, uporabniška imena in jih tudi odstranimo.

Tudi v Mozillinem Ognjenem lisjaku so nastavitve in upravljanje gesel.

Na spletni strani https://haveibeenpwned.com/ lahko preverimo ali je bilo vlomljeno v naš elektronski naslov oz. uporabniško ime in potem po potrebi takoj spremenimo geslo.

#4 bonbon242019

bonbon242019

Sufler

• Members
  • 216 objav

Objavljeno 30 november 2020 - 10:21

Thank you for sharing this good post, I am very impressed with your post, the information given is meticulous and easy to understand. I will follow your next post regularly. mapquest driving directions

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov