Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

Notranji Trdi Disk Ni Zaznan

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 5

#1 Blaz Mraz

Blaz Mraz

nOObie

• Members
  • 3 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 26 november 2017 - 15:34

Pozdravljeni

Pred kratkim sem kupil nov trdi disk Seagate BarraCuda 2tb ST2000DM006 saj mi je primankovalo prostora. Naletel pa sem na problem, disk mi na začetku ni hotelo zaznati ampak po dolgem preklapljanju kablov mi ga je celo nekako zaznalo, tako da sem ga lahko formatiral in vse je zgledalo vredu. Zdaj po enemu tednu pa mi ga spet ne zazna, oz. ko vklopim PC mi ga včasih zazna včasih pa ne. Najhujše pa je ko mi ga vmes med delovanjem računalnika kar vrže ven. Drugače imam v računalniku še Samsung ssd 120gb in pa WD Blue 1tb, ki pa delujeta vredu. Moram pa priznati da sem imel podobne težave tudi s WD 1tb ko sem ga nameščal. Ampak da so te težave potem kar izginile in zdaj mi WD dela brez problemov ze vec kot dve leti. Tako da zdaj res nevem kaj bi lahko bilo s tem Seagate diskom.

Moj PC:

- Operating System: Windows 10 Pro 64-bit

- Matična: Gigabyte H97-HD3

- Procesor: Intel Core i5-4590  3.30GHz

- Ram: 2*4gb Crucial Balistix sport ddr3

- Grafična: Saphire tri-x r9 280x 3gb

- Napajalnik: 750w Chieftec

- Ssd: Samsung 840 Evo 120gb

- Trdi disk: WD 1tb blue 

Tako da če mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo?

Lp

#2 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 110 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 29 november 2017 - 15:13

Najprej pomislim na shranjen račun od nakupa novega diska. Bodo že zamenjali, če je zanič. Potem mogoče še na premeščanje diskov z enega priključka na drugi.

#3 Blaz Mraz

Blaz Mraz

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 29 november 2017 - 19:38

Najprej pomislim na shranjen račun od nakupa novega diska. Bodo že zamenjali, če je zanič. Potem mogoče še na premeščanje diskov z enega priključka na drugi.

Sem tudi že sam pomislil na to. Tudi premeščal sem z enega priključka na drugega pa je za nekaj časa potem zadostovalo ampak so se kmalu spet pojavile težave. Drugače pa hvala za odgovor :)

#4 rsroki

rsroki

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 03 december 2017 - 10:13

..hhm poskusi še eno najbolj banalno - zamenjaj podatkovni nov SATA kabel..osebno pri meni je enkrat bil problem v kablu in ne disku ali priključkih..poskusit ni greh. :D

#5 Blaz Mraz

Blaz Mraz

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 03 december 2017 - 20:01

..hhm poskusi še eno najbolj banalno - zamenjaj podatkovni nov SATA kabel..osebno pri meni je enkrat bil problem v kablu in ne disku ali priključkih..poskusit ni greh. :D

Ravno to sem naredil pretkratkim in zaenkrat mi deluje vredu:). Edino kar pa ne razumem je zakaj je sata 1.5 Gb/s če pa podpira tudi 6Gb/s.

#6 bonbon242019

bonbon242019

Sufler

• Members
  • 216 objav

Objavljeno 29 april 2021 - 08:23

The World Health Organization recommends that coronavirus is currently very complex, so prevent it by wearing a mask and washing your hands regularly to limit disease. mapquest driving directions

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov