Skoči na vsebino

IPB

Slika

[Predstavitev in namestitev] PORTAL JOOMLA!

Odgovorov v temi: 121

#21 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 215 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 04 maj 2007 - 21:21

Ali obstaja kakšna dobra "galerija slik" za Joomlo?

#22 tedy_13

tedy_13

nOObie

• Members
  • 21 objav
  • Kraj:Dobrljevo

Objavljeno 27 maj 2007 - 12:46

Kateri server mi priporočate da bi na njem uporabljal joomlo?
Seveda brezplačen.

#23 TechFreak:)

TechFreak:)

Spammer

• Members
  • 4 591 objav
  • Kraj:Celje

Objavljeno 29 maj 2007 - 13:34

Kako nastaviti, da na joomli delajo šumniki? Kako in kje dobiti slovenski jezik?

#24 purgas7

purgas7

Raziskovalec

• Members
  • 30 objav

Objavljeno 31 maj 2007 - 08:28

Za stran sem uporabil angleški jezik, ker nekatere komponente niso delale na SLO jeziku. Kdor pa želi imeti Slovensko Joomlo pa naj si ogleda stran: http://www.slojoomla.si in našli boste tudi slovensko Joomlo ter forum! :)

#25 Bsti123

Bsti123

Raziskovalec

• Members
  • 54 objav
  • Kraj:celje

Objavljeno 01 junij 2007 - 17:50

Živijo

Prosil bi za malo pomoči in sicer danes sem hotel namestiti joomla portal. Vendar takoj ko dam view side me poveže nazaj na link za inštalacijo pa čeprav sem zbrisal instal mape. :x ,ter zamenjal configuration.php-dist

Hvala za odgovore

lp Bosti

#26 ticm

ticm

Gospod s kravato

• Members
  • 1 023 objav
  • Kraj:Laško

Objavljeno 06 junij 2007 - 16:13

Pozdravljeni vsi skupaj.
Joj po dolgem času se vam javim, šola, obveznosti... niti tem ne uspem na RN več pregledati :)

Ker pa je vodič moj, in je kar nekaj vprašanj bom kar začel...

@borutvel: Galerij je kar nekaj za joomlo, sam imam Zoom media galeri. Predvsem super je, da jo najdeš na www.slojoomla.si med razrešitvami in ima slovenski prevod. Tudi parim ostalim vprašanjem lahko odgovorim. Tukaj so sestavili slovenski prevod celotne zadeve, sedaj še administratorskega dela. Š umniki bodo delali, tako da ni problema.

@tedy_13: joomla ima nekako svoj server ki si ga lahko dol potegneš in ga uporabljaš. seveda imaš morda malo manj možnosti, recimo za database... zadeva se imenuje JSAS, jaz sem ga na začetku tudi imel, tako da je dober. Tega je že nekaj časa nazaj, vnedar mislim, da tudi tega najdeš na www.slojoomla.si :)

@Bsti123: Tudi meni se je pojavil takšen problem na začetnih korakih, vendar žal se ne spomnem kako sem zadevo rešil :) Mislim, da sem "prepucal" strežnik in stran lepo sveže naložil, lepo uredil po korakih vse in je delalo. Morda moraš biti pozoren kako daš stvari na strežnik, saj morda zaradi tega ne najde index-a.

@tedy_13 opomba: če boš uporabil to JSAS zadevo bodi pozoren pri instalaciji. ne bo ti treba izpolnjevati koraka urejanja s kodo, saj to na tem ni potrebno in greš kar skozi.

Upam, da sem vam prav čas in prav odgovoril :ok:

EDIT:
tedy_13 našel sem ti to zadevo, tukaj jo downloadaš: http://extensions.jo...,jsas/cat_id,0/
Sedaj ne vem postopka čisto, točno, vendar vem, da korak za urejanje s kodo oz. za konfiguriranje configure.php ni več potrebno... stroj opravi to namesto tebe.
Če imaš težave mi povej in ti napišem vodič... :ok:

#27 Shrek

Shrek

Vajenec

• Members
  • 293 objav

Objavljeno 12 junij 2007 - 12:11

Jaz bi rabil eno dobero komponento ali modul - urejevalnik spletnih naslovov (web links components) za Joomlo. Rabil bi da linke potem samostojno razvršča glede na to kolikrat se je na link kliknilo. Po možnosti kakšno free varianto, če pa to ne bo pač plačljiva prišla v poštev.
Tisti,ko je že generiran pri joomla portalu mi ni zadovoljiv . Na uradni strani joomle pa tudi med 'extensions' ne najdem kaj podobnega. Sem že guglal pa ne najde nič korisnega.

Lep pozdrav

#28 TechFreak:)

Spammer

• Members
  • 4 591 objav

Objavljeno 22 junij 2007 - 14:21

Mi lahko kdo pošlje community builder, ker se nimam namena prijaviti na njihovo stran za download?

#29 TechFreak:)

Spammer

• Members
  • 4 591 objav

Objavljeno 22 junij 2007 - 18:22

Ok sem že dobil. Ko hočem dodati komponento comprofiler, mi napiše, da manjka XML datoteko ampak je zraven ... kaj je lahko narobe?

#30 simke8

simke8

Igračar

• Members
  • 104 objav

Objavljeno 29 september 2007 - 19:18

Heloo mene zanima kaj delam narobe pri prenose joomle iz strežnika na strežnik ...
1. na novem serverju preko phpmyadmina naredim prazno bazo
2. uvozim staro bazo
3. prenesem vse datoteke na nov strežnik
4. potem uredim config.php

in potem mi stran ne dela pravilno kar na novo se joomla naredi ..ni menijev ni nič ..tud template mi zjebe ...da mi kr unga ko je po defoltu ....

A ma kdo kako idejo kaj delam narobe...sicer mi stran pokaže samo ne vem kaj delam narobe...sem gledal na novem serverju da tudi konponent ni in modulov...itd...je čista goal joomla ...kar pa meni ne ustreza...

Če je kdo kej mel nej pove??

#31 JAKOB71

JAKOB71

nOObie

• Members
  • 16 objav

Objavljeno 16 oktober 2007 - 21:02

Ali kdo ve če se da kakorkoli namestiti klepetalnico(ali vsaj pdobno klepetalico)kot jo im spletnascena.net na portal joomla.

HVALA :bow:

#32 mojsterm

mojsterm

Sufler

• Members
  • 224 objav
  • Kraj:Mb

Objavljeno 19 oktober 2007 - 18:01

prijavljen sem na ftp.feehost386,ampak ne morem skopirati nobene jommle na strežnik ,ko skopiram z programom blade ftp mi ne najde installation,ker po mojem ta program zaznava samo index.html,iščem že celi teden ta problem pa ga še nisem najdel

#33 simke8

simke8

Igračar

• Members
  • 104 objav

Objavljeno 19 oktober 2007 - 19:18

ja pa napišti ti potem pot..do installation ...mogoče pomaga

#34 mojsterm

mojsterm

Sufler

• Members
  • 224 objav

Objavljeno 19 oktober 2007 - 19:22

????
kam,naj napišem pot,č‡e pa kopirat ne morem na strežnik

#35 simke8

simke8

Igračar

• Members
  • 104 objav

Objavljeno 19 oktober 2007 - 19:39

ja to je pa druga ...to pa nimaš dovoljena s strani ponudnika gostovanja...

#36 mojsterm

mojsterm

Sufler

• Members
  • 224 objav

Objavljeno 19 oktober 2007 - 21:19

aha kaj pozma kdo kaki free hosting slo,ki bi to omogočal,tujkih je en kup
vslo freehort386 ne dovoli,slo host pa mi tudi ne špila

#37 TechFreak:)

Spammer

• Members
  • 4 591 objav

Objavljeno 20 oktober 2007 - 05:37

Rabiš host s podporo PHP in MySql.

#38 mojsterm

mojsterm

Sufler

• Members
  • 224 objav

Objavljeno 20 oktober 2007 - 10:42

in je sploh kakšen free z to popdoro

#39 mojsterm

mojsterm

Sufler

• Members
  • 224 objav

Objavljeno 21 oktober 2007 - 11:24

ok,zdaj mi je uspelo na slo hostingu,samo zdaj pa nevem kako naj kopiram in kam slo jommlo

#40 blazkom

blazkom

Poročevalec

• Members
  • 656 objav

Objavljeno 22 oktober 2007 - 09:51

Ko vključim komponento joomla-smf login, mi na prvi strani napiše

Warning: main(/home/slolan/public_html/igre/administrator/components/com_smf/config.smf.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/slolan/public_html/igre/modules/mod_smf_login.php on line 90

Warning: main(/home/slolan/public_html/igre/administrator/components/com_smf/config.smf.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/slolan/public_html/igre/modules/mod_smf_login.php on line 90

Fatal error: main() [function.require]: Failed opening required '/home/slolan/public_html/igre/administrator/components/com_smf/config.smf.php' (include_path='/home/slolan/public_html/igre/administrator/components/com_smf/includes:.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/slolan/public_html/igre/modules/mod_smf_login.php on line 90

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov