Skoči na vsebino

Forum ne deluje več - obiščite nas na racunalniske-novice.com

Slika

Tekmovanja V Grafiki (predlogi)

Odgovorov v temi: 94

Anketa: Tekmovanja v grafiki (70 član(i) je(so) oddal(i) glas(ove))

Nagradna grafična tekmovanja?

1. DA (66 glasovi [94.29%])

Odstotek glasovanja: 94.29%

2. NE (4 glasovi [5.71%])

Odstotek glasovanja: 5.71%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati

#1 abruzii™

abruzii™

RN - ata Štrumf

• Organizatorji tekmovanj
  • 5 065 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:اشعر بالسعادة لانني كنت هناك...

Objavljeno 13 januar 2010 - 09:32

Lep čas je že minil od zadnjega grafičnega tekmovanja in sem se z "vrhovnim štabom" Računalniških novic pogovoril/dogovoril o možnostih za nagrade zmagovalcem, če bi omenjena tekmovanja ponovno "zaživela". Odziv je bil pozitiven (pa naj kdo reče, da RN niso cool), zato naprošam vse, ki bi se tekmovanj udeležili, da napišejo predloge, ideje ali pa če kdo potrebuje kakšen grafični izdelek, "spregovori". V kolikor bo zanimanje veliko oz. se bo določenega tekmovanja udeležilo vsaj neko "normalno" število tekmovalcev, so za to pripravljene lepe, vredne in zelo uporabne nagrade; govorim o knjigah, igrah,...

Zgoraj sem odprl tudi anketo, po kateri se bo videlo samo zanimanje. Seveda pa, kot sem že omenil so razni predlogi več kot dobrodošli, zato "pisalo" (tipkovnico) v roke in pišite oz. izpolnite anketo (je samo en klik, da ne bo prevelikega dela). Tekmovalo in glasovalo se bo po starih, že napisanih pravilih. Vsa pravila, pretekla tekmovanja,... si lahko ogledate/preberete v podforumu Digitalna umetnost.

Namen samih tekmovanj je, tako pomoč forumašem, ki še ne obvladajo grafiko, sama tekmovalnost (kdo je boljši, lepše naredil, komentarji...), kot tudi predstavitev svojega znanja ostalim, ki obiskujejo naš/RN forum! In za to si še nagrajen!

P.S. Anketa bo odprta teden dni; se pravi do srede 20.01.2010 in glede na odziv se bo prvo tekmovanje tudi pričelo.

#2 gapi_pro

gapi_pro

Govorec

• Members
  • 2 191 objav
  • Kraj:Dream place

Objavljeno 13 januar 2010 - 11:05

Jaz predlagam, da bi tekmovali v izdelavi ozadja s tematiko "Windows 7" =)

#3 StarLisjak

StarLisjak

Poročevalec

• Members
  • 680 objav
  • Kraj:SV Slovenija

Objavljeno 13 januar 2010 - 11:55

Fajn,da ste se spet odločili na RN za grafična tekmovanja.Meni samemu se ne gre toliko za nagrade,prej mi gre za to,da dobiš neko voljo za ustvarjanje,če vidiš kaj so nekateri strokovnjaki zmožni ustvarit npr:v PS.
Jaz se bom tekmovanj sigurno udeleževal na RN,sicer najraje delam v PS in se še moram in želim veliko naučit. :mellow:

Tudi sam sem za začetek,da naredimo ozadje s tematiko "Windows 7",kot predlaga gapi_pro. :(

#4 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 316 objav
  • Kraj:http://www.racunalniske-novice.com/forum/uploads/profile/photo-65298.jpg

Objavljeno 13 januar 2010 - 14:08

Meni se zdi to super ideja...
Kar na dan s predlogi (prvi je bil ozadje za Windows). Tudi sami bomo premleli predloge in prebrainstormali zadeve.
Odlično!

#5 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 13 januar 2010 - 14:16

Lepo, da se bo spet začelo tekmovanje :mellow:

Windows 7 ozadje je tudi dobra ideja za prvo tekmovanje :( Osebno bi pa potreboval kak DVD/CD label za print na DVDje čimbolj pisan (bolj techno, robotic tematika) :)

#6 MoOoG

MoOoG

Govorec

• Members
  • 2 032 objav
  • Kraj:LaLaLand

Objavljeno 13 januar 2010 - 20:13

Super ideja! Sem na prejšnih tudi sodeloval 1x ali 2x, bom tudi sedaj. Čeprav mi ni najbolj všeč tema, ki so jo zbrali ostali nad mano, se bom tudi sam odločil za njo. :mellow: Sem dobil kar malo motivacije, da se ponovno vključim v forum. :(

#7 gapi_pro

gapi_pro

Govorec

• Members
  • 2 191 objav

Objavljeno 13 januar 2010 - 20:25

Super ideja! Sem na prejšnih tudi sodeloval 1x ali 2x, bom tudi sedaj. Čeprav mi ni najbolj všeč tema, ki so jo zbrali ostali nad mano, se bom tudi sam odločil za njo. :( Sem dobil kar malo motivacije, da se ponovno vključim v forum. :)

Predlagaj svoje ideje pa se bodo mogoče upoštevale, če bodo dobre. :mellow:

#8 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav
  • Kraj:Senovo

Objavljeno 13 januar 2010 - 22:38

Predlagam tudi kakšno tekmovanje v flashu, da se naredi kakšno animacijo (recimo kakšno minuto dolgo), na neko temo. Lahko se da skladbo in poleg skladbe se naredi animacijo. Vzame dosti časa, bi pa bilo zanimivo. Kot predlog, sicer pa le organizirajte tekmovanje v grafiki :mellow:

#9 abruzii™

abruzii™

RN - ata Štrumf

• Organizatorji tekmovanj
  • 5 065 objav
  • Kraj:اشعر بالسعادة لانني كنت هناك...

Objavljeno 14 januar 2010 - 07:16

Tako ja, pisat predloge; tudi v Flashu je lahko kakšno tekmovanje ali pa recimo v 3D... (za Flash in 3D bi bilo malce daljše tekmovanje, ker potrebuješ malce več časa). :mellow:

#10 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 316 objav

Objavljeno 14 januar 2010 - 10:00

Tako ja, pisat predloge; tudi v Flashu je lahko kakšno tekmovanje ali pa recimo v 3D... (za Flash in 3D bi bilo malce daljše tekmovanje, ker potrebuješ malce več časa). :mellow:

Odlično...Še kakšen predlog?

Trenutni predlogi:
-grafično tekmovanje (ozadja, CD-label)
-flash tekmovanje (kratke tematsko obarvane animacije)
-3D tekmovanje

#11 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 15 januar 2010 - 09:09

I'm in! :mellow:
Se strinjam da bi za začetek dali ozadje, ampak ne bi se omejili no...sploh ne na Win 7. :(
Dajmo ozadje na tematiko računalništva/operacijskih sistemOV, ali nekaj bolj širokega.

#12 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 316 objav

Objavljeno 15 januar 2010 - 10:04

I'm in! :mellow:
Se strinjam da bi za začetek dali ozadje, ampak ne bi se omejili no...sploh ne na Win 7. :(
Dajmo ozadje na tematiko računalništva/operacijskih sistemOV, ali nekaj bolj širokega.

Se strinjam...

#13 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 15 januar 2010 - 10:28

Glasujem z DA, čeprav bom vejretno res malokdaj sodeloval :mellow:
Predlagam pa, da se naredi tak način, kot so nekateri natečaji, da se bo delalo nekaj uporabnega(bannerji, headerji, plakati,...), ki bi se kasneje tudi dejansko uporabilo. Pomojem bi tako lahko dosegli več zanimanja in pa večjo udeležitev.
Tole za win7 ozadje se mi zdi preveč splošno in že 100x videno :(
Moje mnenje.

#14 gapi_pro

gapi_pro

Govorec

• Members
  • 2 191 objav

Objavljeno 15 januar 2010 - 13:27

Lahko bi naredili temo za FF z uporaba dodatka Personas. =)

#15 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 15 januar 2010 - 16:46

:mellow:

Široko, lepo ozadja, na tematiko: Računalništvo
Pa lahko vsak dela vse kar hoče.
Magar če kdo naredi ozadje za temo DOS, Win7, FF, kajkol je pač povezano z računalnikom. :(

#16 MoOoG

MoOoG

Govorec

• Members
  • 2 032 objav
  • Kraj:LaLaLand

Objavljeno 15 januar 2010 - 18:08

:(

Široko, lepo ozadja, na tematiko: Računalništvo
Pa lahko vsak dela vse kar hoče.
Magar če kdo naredi ozadje za temo DOS, Win7, FF, kajkol je pač povezano z računalnikom. :)

...Se mi zdi malo preveč široko :mellow: Bo nekdo naredil ohišje računalnika, nekdo pa ozadje za računalnik - Kako boš primerjal?

#17 StarLisjak

StarLisjak

Poročevalec

• Members
  • 680 objav
  • Kraj:SV Slovenija

Objavljeno 15 januar 2010 - 18:25

Opažam,da bi nekateri spet radi preveč pemetovali,ko enemu ne paše to drugemu spet ono. :mellow:
Najboljše bi bilo,da bi se najprej zbrala imena tekmovalcev,ki bodo redno tekmovali v vseh tekmovanjih.Potem pa bi vsak tekmovalec izbral temo za naslednje tekmovanje.
Npr:gapi_pro je predlagal ozadje za Windows 7,jaz bi mogoče predlagal predelavo avtomobila,drugi bi baner,tretji header..itd:,drugače bo samo pametovanje,na koncu pa bo spet kako tekmovanje kjer bodo sodelovali samo trije tekmovalci,povrh vsega pa še se lahko zgodi,da bo spet po določenem času vse zamrlo. :(

#18 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 15 januar 2010 - 19:00

Jaz se bom udeležil na vsa tekmovanja ali bo ozadje ali kar koli drugega! Važno, da imam nekaj za ustvarjat :mellow:

#19 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 15 januar 2010 - 20:10

Mah...očitno nekaterim ne potegne...
Če bomo imeli omejene tematike, kjer bo dovoljeno samo to pa to in nikakor ne tisto drugo, potem se kar umikam.
Enostavno ne razumem zakaj bi OZADJE NAMIZJA NA RAČUNALU moralo biti omejeno samo na Windows 7/Vista/XP/... ali *NIX ali Mac ali bilokako. Daš ozadje z tematiko računalništvo-hardware/računalništvo-software če že hočete omejitev in lahko še vedno naredite Windows 7 ozadje, nekdo drug bo pa pač naredil ozadje matične plošče ali kaj te vem z čem. Dobiš več različnih izdelkov, vidiš iznajdljivost ljudi, itd itd.

#20 gapi_pro

gapi_pro

Govorec

• Members
  • 2 191 objav

Objavljeno 15 januar 2010 - 22:41

Mah...očitno nekaterim ne potegne...
Če bomo imeli omejene tematike, kjer bo dovoljeno samo to pa to in nikakor ne tisto drugo, potem se kar umikam.
Enostavno ne razumem zakaj bi OZADJE NAMIZJA NA RAČUNALU moralo biti omejeno samo na Windows 7/Vista/XP/... ali *NIX ali Mac ali bilokako. Daš ozadje z tematiko računalništvo-hardware/računalništvo-software če že hočete omejitev in lahko še vedno naredite Windows 7 ozadje, nekdo drug bo pa pač naredil ozadje matične plošče ali kaj te vem z čem. Dobiš več različnih izdelkov, vidiš iznajdljivost ljudi, itd itd.

Po moje je res, da dobiš veliko različnih izdelkov če je široka tematika ampak iznajdljivost se pa pokaže šele ko je točno določena tematika.

Obe smeri imata določene prednosti in slabosti.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov