Skoči na vsebino

IPB

Slika

Izbira Domene

Domena izbira domene

Odgovorov v temi: 9

#1 emsirossi

emsirossi

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 18 februar 2016 - 02:34

Ne vem če sem kdaj dal kakršno koli objavo na tem forumu, skratka sem povsem nov v teh vodah...še posebej v teh glede domene. 

Kaj mi svetujete v primeru naslednjih domen kako naj izberem (v primeru bom navedel hipotetičen primer) npr. www.stanovanjaljubljana.com in domena www.stanovanjamaribor.com ali je boljše če imaš eno domeno www.stanovanja.com/ljubljana, /maribor itd

#2 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 18 februar 2016 - 13:09

Vecina iteracij stanovanja.si/com/... so ze zasedene :)

Ceprav ce bi jih imel na voljo bi se najbolj splacalo iz kupljenih domen narediti poddomene v obliki ljubljana.stanovanja.com, maribor.stanovanja.com ...

Poddomene ali locene TLD (kakor si tudi sam dal eno resitev) so najbolj elegantne, drugace je malce weird permalink.

#3 emsirossi

emsirossi

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 18 februar 2016 - 13:17

Vecina iteracij stanovanja.si/com/... so ze zasedene :)

Ceprav ce bi jih imel na voljo bi se najbolj splacalo iz kupljenih domen narediti poddomene v obliki ljubljana.stanovanja.com, maribor.stanovanja.com ...

Poddomene ali locene TLD (kakor si tudi sam dal eno resitev) so najbolj elegantne, drugace je malce weird permalink.

Super, ne sej se ne gre za to dotično domeno in stanovanja..to sem navedel kot primer:D torej je boljša druga opcija...se pravi nekaj.com/ljubljana ali /maribor in tako dalje ker se sam ne spoznam na te vode raje vprašam:D 

#4 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 18 februar 2016 - 15:26

Ne rekel sem da je boljse..

• poddomena ljubljana.domena.neki
  • razlicne TLD ljubljanastanovanje.si, mariborstanovanje.si, ...

Ker z /maribor /ljubljana bi se najbolj splacalo ce bi naredil  neko spletno stran ki bi bila na domeni stanovanja.si in nebi imel locenih strani ampak samo nek filter po kategorijah.

Kakor.. racunalniske-novice.com/novice , racunalniske-novice.com/o-reviji .

Vse je odvisno od tega kako bi zasnoval ali bi imel dejansko locene spletne strani ali bi imel stran na kateri bi imel notri vec regij.

#5 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 18 februar 2016 - 20:45

No jaz bi verjetno raje šel z nekadomena.com/ljubljana, /maribor ali pač maribor.domena.com... Sploh če bi v imenu domene imel ključno zadevo.

Zakaj? Ker če imam 2 domeni, z isto zadevo le različno lokacijo, se moram truditi za to, da Google vzljubi obe domeni. Če imam eno in tu gor vse ali pa podomene (maribor.domena.com), potem se moram potruditi, da ima Google rad nekadomena.com, in bo s tem imel rad tako maribor kot ljubljana naprej... Če imaš kapital zakušiš pa vse, se rešiš da ti kdo ne skače v zelje in dobiš dodatne naslove ki jih lahko uporabiš za optimizacijo.

Je pa seveda odvisno tudi od niše, kako močna je itd.

#6 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 18 februar 2016 - 23:49

Ne vem ce bo google imel kaj prida raje v folderjih dejansko 2 razlicni spletni strani. Spet mora odgovoriti kaj tocno zeli dosezti, ker filtriranje po mestih bi bilo bolj idealno.

P.S. En "pravi" moderator se je pojavil po dolgem casu:P Some of us are hidden :3

#7 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 19 februar 2016 - 06:22

Ne vem ce bo google imel kaj prida raje v folderjih dejansko 2 razlicni spletni strani. Spet mora odgovoriti kaj tocno zeli dosezti, ker filtriranje po mestih bi bilo bolj idealno.

Zakaj 2 različni strani? To bi morale biti samo podstrani.

Kolikor imam jaz izkušenj (pa sem bolj programer kot SEO strokovnjak, tako da no morem trditi) sploh ni tak problem, če je ena stran.

Ko smo ravno pri stanovanjih, poglejmo strani bolha.com in nepremičnine.net. Če vpišemo stanovanja maribor ju imamo na vrhu. Torej bi morala biti stran stanovanjamaribor.si z lahkoto pred njimi? Ne bi rekel. Poglej koliko različnih kategorij ima bolha, ni da ni, povsod super rangira. Ja, je res da tudi linka se jo povsod in ima veliko zaupanje Googla - in za to je z eno domeno potrebno manj truda kot z dvema.

Če imaš kapital za AdWords, potem najdi strokovnjaka za to področje in ciljaj na ime, ki si ga bodo ljudje z lahkoto zapomnili ;)

#8 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 19 februar 2016 - 12:01

Vem kaj mislis samo pac ne vem kaj hoce uporabnik. Ker kakor sem razumel hoce imeti staticne strani razlicne ne pa da ima v ozadju kaksen CMS ali kaj na hitro narejeno v kaksnem frameworku in samo nastavljene route do kontrolerjev po zelji ^^

OP, ni povedal kako tocno namerava to implementirati zato sem spekuliral kaj tocno je zelel. Vem rangiranje je cisto super + ce imas samo eno domeno lahko zlahka v sitemap vkljucis vse kategorije in s tem generiras sitelinke se glede na te kategorije (Maribor, Ljubljana, Koper,...) in dosti drugih stvari. Samo za to bi rabil ali CMS ali kaj custom built v kaksnem frameworku.

Ce pa zelis na hitro imet neko informativno stran pa lahko zlahka staticne strani vrzes na 2 poddomeni ali pac?:P

#9 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 19 februar 2016 - 12:12

Seveda, odvisno kaj rabi. Če rabi kaj sličnega kot je dal primer, potem mislim da je v vsakem primeru potreben CMS oz. za tak primer kak lastna rešitev na nekem frameworku :)

P.S. def je car

#10 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 19 februar 2016 - 21:30

Zdaj pa se cakamo da mogoce OP odpise:P

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: Domena, izbira domene